16 травня –День Європи в Україні

Шановні закарпатці!

Щиро вітаю вас із нагоди відзначення Дня Європи.

Український народ заплатив високу ціну за свій вибір – жити і будувати спільний стабільний розвиток у європейській сім´ї.

Жителі нашого краю із давніх – давен мають тісні родинні, дружні та партнерські зв’язки з сусідами прикордонних регіонів – Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Польщі, з якими у нас багато чого спільного як в минулі, так і в теперішні часи. І хоч нас розділяють кордони, але ми знаходимо шляхи до порозуміння, толерантності, співробітництва у багатьох сферах економічного життя, підприємницькій, освітній, культурній і духовній сферах.

І це не патетика, а реальна ознака нашого повсякденного життя, про що свідчать сотні зреалізованих спільних проєктів у рамках різних програм  транскордонного співробітництва. Важливо, що  ми подаємо один одному руку взаємодопомоги і в складні часи, коли без цього просто не обійтися. І це –  фактичне продовження тих добрих традицій, які започаткували наші діди, прадіди по обидва боки кордонів. Наш із вами обов’язок – зберігати і  розвивати їх, наповнюючи новим вагомим змістом. Переконаний, що ми будемо успішними у самому центрі Європи, бо маємо для цього не тільки природні умови та ресурси, але й працьовитий, мудрий  народ.

Тож, дай Боже, щоб наші мрії і задуми збулися і ми мали наснагу побудувати європейську заможну, могутню, незалежну Україну!

Голова Закарпатської обласної ради
Михайло Рівіс