Аеропорт, дороги, залізниця та КПП «Ужгород»: Олексій Петров поспілкувався з Генеральним консулом Словаччини в Ужгороді

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, начальник Управління з питань міжнародних зв’язків, технічної допомоги та протоколу Василь Маковський та його заступниця Уляна Гурчумелія провели офіційну зустріч із Генеральним консулом Словацької республіки в Ужгороді Паволом Панісом.

Сторони обговорили функціонування Міжнародного аеропорту «Ужгород», спільних пунктів пропуску та перспективи з’єднання Закарпаття з ЄС додатковими автомобільними шляхами, велодоріжками та потягами через будівництво євроколії.

   Пан Генеральний консул зазначив, що знає проблеми ужгородського аеропорту і доповість у відповідні інстанції про потребу вирізки дерев, що знаходяться на словацькому боці і заважають нормальному функціонуванню летовища. Він також розповів, що наразі Кошицький аеропорт, який попри карантин, минулоріч прийняв 600 тисяч пасажирів, вже не розглядає ужгородське летовище як конкурента, а швидше — як партнера. Тому Павол Паніс запропонував організувати в Ужгороді зустріч керівництва обох аеропортів для налагодження співпраці, особливо у плані чартерних та транзитних перевезень.

А для повноцінного запуску летовища в Ужгороді з 1 червня, як уже було анонсовано раніше, за словами Генерального консула, потрібно у стислі терміни підписати технічні протоколи раніше укладеної двосторонньої угоди між Україною та Словацькою Республікою.

У ході бесіди Олексій Петров поінформував словацького дипломата і про те, що держава виділила  фінансування будівництва 22 кілометрів євроколії на відрізку Чоп-Ужгород. У перспективі планується, що ця колія дасть Україні залізничний вихід через Ужгород на Кошице та через Чоп до Будапешта. За словами очільника облради, до кінця року буде виготовлено проєктну документацію реконструкції цього відрізку, вартістю близько 5 млн гривень. 

Для повноцінного функціонування майбутнього залізничного маршруту, Олексій Петров попросив Генерального консула посприяти у спрощеному огляді поїзда на зразок того, як це проходить у поїзді Львів— Перемишль, коли потяг не зупиняється на кордоні, а всі контрольні процедури проходять під час його руху. Таке ж прохання голова Закарпатської облради озвучив і стосовно вже існуючого потяга Мукачево-Кошице, який під час митно-прикордонних процедур простоює на кордоні близько години. Пан Консул пообіцяв донести таке прохання до відповідних інстанцій Словаччини. 

Окремо на зустрічі йшлося і про з’єднання транспортних магістралей України та Словаччини. «Ми сподіваємося на підключення до мережі нових словацьких автомагістралей через реконструкцію дороги Ужгород-Самбір-Львів. Павол Паніс розповів, що Словаччина веде до кордону України трасу D-1 з перспективою приєднання її до української автодорожньої мережі.

Голова обласної ради інформував дипломата і про виділення Кабміном коштів на реконструкцію основного українсько-словацького пункту пропуску Ужгород — Вишнє Нємецьке. Олексій Петров наголосив на важливості розширення функціоналу цього КПП з можливістю перетину його пішоходами та велосипедистами. У цьому руслі голова згадав і про будівництво велодоріжки у Ужанському нацпарку, яке стартує незабаром і яке покликане з’єднати веломаршрутом Україну та Словаччину.  

На завершення зустрічі Олексій Петров попросив Генерального консула посприяти у напрацюванні дорожньої карти співпраці між Закарпаттям та Кошицьким і Пряшівським самоврядними краями, і  запевнив, що зустрічі з іноземними колегами для нього — у пріоритеті.

Прес-служба Закарпатської обласної ради