Аеропорт «Ужгород» покращать під потреби малої авіації

Print Friendly, PDF & Email

Тема малої авіації ще два роки тому об’єднала прикордонні регіони Румунії, України, Угорщини та Словаччини в один проект, який мав на меті сприяти мобільності у Карпатському регіоні. Попри те, що в Україні триває війна, Закарпаття, яке представляє нашу державу у проекті, не відмовилося від перспектив розвитку малої авіації. Тож, сьогодні про завершальну стадію цієї співпраці в обласній раді йшлося під час зустрічі керівництва ради з Міхаєм Петрашку, директором Міжнародного аеропорту Сату-Маре і, за сумісництвом, головним партнером згаданого проекту.
 
У рамках проекту передбачено закупівлю технічного обладнання для обслуговування літаків малої авіації. Її здійснюватиме ще один партнер проекту – комунальне підприємство Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва Закарпаття. Закуплене обладнання планують передати в користування іншому підприємству області «Міжнародний аеропорт «Ужгород».
 
За словами Міхая Петрашку, закупівельні процедури, за умовами, які виставляє Об’єднаний технічний секретаріат проекту, потрібно завершити до кінця листопада поточного року. На ці потреби у проекті передбачено понад 200 тис. євро. Він також додав, що мала авіація в аеропорті
Сату-Маре є перспективним напрямком і займає 15-20% від усіх польотів.
 
Присутній на зустрічі перший заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький розповів, що протягом останнього року на реконструкцію аеропорту витрачено близько 2 мільйони євро. За ці кошти вже зроблено і продовжуються роботи з реконструкції рубіжної доріжки, перону аеропорту, паркувальної зони й не тільки.
 
«Попри те, що в Україні закрите небо, ми дивимося у майбутнє і продовжуємо розвивати наш аеропорт. Мала авіація – це не лише підвищення мобільності між прикордонними регіонами, але й можливість презентувати наш край, а нашому аеропорту — залучати додаткові кошти за надання послуг власникам малих літаків. Зараз узгоджуємо з головним партнером остаточні й першочергові потреби у покращенні пристосованості нашого летовища під малу авіацію і сподіваємося вже до кінця року отримати відповідний результат»,— прокоментував зустріч голова облради Володимир Чубірко.
 
У зустрічі взяли участь перший заступник голови обласної ради Андрій Шекета, в.о. директора КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» Руслан Лііс, в.о. директора Агентства регіонального розвитку тат транскордонного співробітництва «Закарпаття» Володимир Феськов, керівник Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа (третій партнер проекту).
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради