Делегація Закарпатської облради взяла участь у Міжнародному форумі реабілітації

У Львові завершив роботу масштабний Міжнародний форум реабілітації. Захід за участю вітчизняних та іноземних фахівців охопив увесь спектр напрямку і показав практичні результати створення сучасного реабілітаційного центру світового зразка.

Під час форуму учасники ознайомилися з досвідом пацієнтів, як перезавантажити своє життя, досвідом практиків щодо побудови дієвої системи реабілітації та окреслили приблизний план цієї наразі надважливої галузі в Україні.

У Дискусії взяли участь Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Крім того — зарубіжні експерти з реабілітації та військової медицини зі США, Великобританії та Ізраїлю: Генерал-майор Тім Ходжеттс, Головний хірург медичної служби Міністерство оборони Великобританії, Стівен Скотт, керівник департаменту фізичної медицини та реабілітації госпіталю ветеранів, Джеймса А. Хейлі в Тампі, Ізраель Дуткевич, професор реабілітаційної медицини, завідувач реабілітаційного, відділення госпіталю Шеба та інші.
Обговорено також національну політику у сфері реабілітації, аспекти реабілітації дітей, травмованих війною та презентовано роботу мультидисциплінарної комісії Національного реабілітаційного центру «Незламні» у Львові.

У ході форуму відбулася також виставка медичного обладнання та стартапів, що стосуються реабілітації.

У складі делегації від Закарпаття форум відвідали заступник голови облради Василь Дем’янчук, депутатка облради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС Ольга Олексик та керівник Обласного госпіталю ветеранів закарпатської облради Вікторія Фущич.

«Приємно вражений рівнем форуму, рівнем дискусій та результатом роботи львівських колег-медиків у напрямку реабілітації. Те, що тут створили з усіх профільних медустанов єдиний реабілітаційний округ та застосували до затвердження процесу лікування мультидисциплінарний підхід (за участі лікарів різних напрямків) — важливий крок до вдосконалення напрямку реабілітації, над яким треба поміркувати і у Закарпатті», — зауважив Василь Дем’янчук.

«Львів є прогресивним у плані реалізації національної політики реабілітації. Тут на базі Першого територіального медичного обєднання відкрили сучасний національний реабілітаційний центр UNBROKEN, в якому зможуть отримати допомогу 10 тисяч людей, які перенесли травми та поранення. Створення національної мережі таких центрів – першочергове завдання, аби вітчизняна медицина працювала для людей, — повідомила за результатами форуму Ольга Олексик.

Підписуйтеся на наші новини у Facebook: https://www.facebook.com/zakrada.gov.ua/
та читайте більше новин на нашому Telegram: https://t.me/PressZakrada