Денис Ман: «Навчання в обласній раді – про механізми, пріоритети та можливості розвитку карпатських громад»

Сьогодні, 26 травня, в облраді, за участі заступника голови Закарпатської облради Дениса Мана відбулося навчання щодо підготовки проєктних заявок на черговий Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2021, яке організувала Асоціація ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – УКРАЇНА».

Модерувала зустріч виконавча директорка Асоціації Галина Литвин.

Серед учасників заходу: заступник керуючої справами облради Володимир Гнатківський, представники територіальних громад краю і громадських організацій.

Денис Ман насамперед висловив вдячність Галині Литвин за ініціативу проведення заходу, побажав учасникам плідної, творчої роботи. Та зазначив: «У рамках нинішньої зустрічі ми попрацюємо над основною задачею, яку ставить обласна рада – підвищити якість тих проектних заявок, над якими трудяться територіальні громади для подачі до Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад-2021. Аналізуючи активність у першому конкурсі, можна сказати, що для нас головне не кількість заявок, а їх якість. Ідея навчання, як і попереднього, за участю Асоціації, – працювати з усіма карпатськими громадами над їх розвитком. Враховуючи той факт, що заходи Державної програми розвитку регіону українських Карпат не фінансуються, чотирьом областям випадає завдання шукати додаткові ресурси через усі можливі механізми.

Один із них – конкурс проєктів, який проводиться Асоціацією ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – УКРАЇНА». Перший конкурс проводиться у рамках державної програми секторальної бюджетної підтримки, інший – за кошти обласних бюджетів. Сподіваємося, що цей механізм дозволить підтримати успішну практику реалізації розвиткових проектів». Денис Миколайович також розповів про інші конкурси, зокрема, які проводилися для початківців малого і середнього бізнесу та інші можливості, які закладені у регіональних програмах тощо та закликав громади до спільної реалізації цих програм.

Галина Литвин розповіла детально про умови конкурсу, пріоритети й механізми фінансування, критерії, терміни подання заявок тощо. Наголошувалося, що учасниками конкурсу можуть бути органи місцевого самоврядування, громадські організації, агенції регіонального розвитку, благодійні організації та комунальні заклади/установи/підприємства. Пріоритетами визначено наступні напрямки: збереження і популяризація історико-культурної спадщини, збереження і популяризація природної спадщини; розвиток спорту в гірських громадах; безпека громад карпатського регіону; подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

Також було презентовано особливості конкурсного набору. Зокрема, участь можуть брати органи місцевого самоврядування і їх структурні підрозділи, комунальні заклади; проєкти, які раніше подавали до участі у конкурсах Асоціації, можна подавати повторно; максимальний розмір гранту 250 тис грн, власний внесок повинен становити не менше 20% від загального бюджету тощо.

Заявки до конкурсного набору у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад прийматимуться до 18 червня 2021 року.

Деталі щодо конкурсу за посиланням: https://ekarpaty.com/konkurs-initsiatyv-mistsevykh-karpatskykh-hromad-2021-2/