Голова облради зустрівся з волонтеркою Катериною Тереховою

Володимир Чубірко та знана рестораторка й волонтерка обговорили ряд питань, що стосуються допомоги ВПО і не тільки.

Зокрема, Катерина попросила сприяння у вирішенні подальшої долі 31 дитини Домбоківської спецшколи-інтернату. «31 дитина з 58-ми, які переїхали туди з початком війни з Дніпра, фактично, зависли у повітрі. Комунальний заклад соцзахисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» Дніпровської міської ради» і не приписує їх у місцеву школу, і не виділяє кошти на їх харчування та утримання…».

З цього приводу, за словами голови облради, заплановано нараду із залученням керівника закладу та директора Департаменту освіти, науки, молоді і спорту з цього приводу.

Катерина Терехова також поділилася інсайдерським спостереженням, що до організованого нею хабу у Березинці Мукачівського району під виглядом потребуючих приходили заможні і агресивні люди на дорогих автомобілях, які паразитують на цій та іншій допомозі.

У зв’язку з цим, волонтерка звернулася до голови облради з пропозицією розробити механізм заохочення внутрішньо переселених осіб, котрі працевлаштувалися або мають намір знайти роботу із залученням таких людей, наприклад, до 2-х корисних годин роботи на день.

Володимир Чубірко у відповідь зауважив, що влада не має таких повноважень. «Ми не можемо змушувати людей до роботи. Можемо, максимум, заохотити їх до роботи через збільшення допомоги. І така ідея має йти з середовища самих ВПО. Загалом, подумаємо про заохочення тих ВПО, які вже приносять користь нашому краю…», — сказав спікер облради.

Насамкінець голова облради розповів волонтерці про пріоритети у роботі, які полягають у допомозі військовим, у тому числі — у їх лікуванні та реабілітації. Зокрема, розповів і про процес проектування реабілітаційного центру на базі Обласного госпіталю ветеранів війни. Відтак, Катерина Терехова зголосилася допомогти у пошуку обладнання для цього центру.