Кішки, турелі та триноги закарпатського майстра допомагають нищити ворога по всій лінії фронту

Print Friendly, PDF & Email

Голова обласної ради Володимир Чубірко на запрошення ужгородського інженера Ігора Коропчака, відомого своїми виробами для військових, відвідав майстерню, де “народжуються” протимінні та інші підручні мілітарі-спецзасоби.
 
Ігор Коропчак — професійний хореограф і фотограф. Свого часу викладав бальні танці в ужгородській школі №9. Паралельно, отримавши інженерну освіту, займався виробами конструкцій з металу. З початком війни Ігор замислився над тим, як своїм умінням допомогти фронту, допомогти у порятунку життів військових та цивільних, наближаючи перемогу України. Так у інженера з другою хореографічною освітою з’явилася ідея виготовляти «кішки» для розмінування. Крім того, Ігор призвичаївся до виготовлення турелей, триніг та інших кріплень до різного роду кулеметів.За словами Ігора це – дуже кропітка, а головне – відповідальна робота.
 
“Важливо, щоб виріб не підвів наших воїнів. Адже в умовах бойових дій мобільність кулеметника може врятувати життя не одному військовому. Тому перед застосуванням, мої вироби проходять випробування в умовах, наближегих до бойових. Досі ніхто із військових, які отримали мої установки, не нарікав. Були певні корективи, які ми згодом враховували у роботі. Проте, вироби зараз працюють – по у різних частинах фронту…”.
 
Ігор Коропчак каже, що радий бути корисним державі у непрості часи, однак, часом просто не вистачає коштів навіть на закупівлю матеріалів для цих виробів. Тому працюж завдяки ентузіазму і підтримці меценатів та небайдужих українців.
 
Майстер показав голові облради свої напрацювання і ознайомив із принципами їхньої дії. Остання робота – броня на позашляховику з прилаштованим кулеметом…
 
У свою чергу Володимир Чубірко пообіцяв допомогти інженеру з патентуванням виробів та зауважив, що його уміння можна застосувати для виготовлення за чеськими та іншими іноземними зразками протимінних засобів. Адже велика частина території нашої країни, наші поля, на яких мають працювати аграрії, нашпигована мінами.
 
Всі, хто бажає ознайомитися детально з виробами Ігора Коропчака або вважає за потрібне підтримати ініціативу ужгородця, можуть контактувати з ним безпосередньо на його сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/igor.laspi