Матеріальна допомога сім’ям загиблих воїнів, надання спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам – на порядку денному “медичної” комісії облради

У рамках підготовки до 8-ї сесії облради, сьогодні, 26 жовтня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС під головуванням Ольги Олексик.

Насамперед хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв у війні із російськими загарбниками.

Відтак члени комісії підтримали пропозицію про виділення сім’ям загиблих під час виконання бойових завдань військовослужбовців із Закарпаття одноразової матеріальної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень (відповідно до Регіональної програми «Турбота»).

У ході засідання розглянули питання про внесення до переліку підприємств, організацій, що надають соціально важливі послуги для населення окремих медустанов області, зокрема: Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги, Центр громадського здоров’я, Обласну клінічну лікарню імені Новака.

Також члени комісії обговорили можливість закупівлі ліків для пацієнтів із онкологічними захворюваннями та підтримали відповідне звернення до Міністерства охорони здоров’я України та ДП «Медзакупівлі».

Окрім того, голова профільної комісії Ольга Олексик порушила питання про медичні матеріали для пацієнтів, що потребують стентування нижніх кінцівок та пропонує внести зміни до Обласної програми «Цукровий діабет» із тим, щоб фінансувати ці потреби.

Коли зайшлося про придбання розхідних матеріалів для різних видів стентування пацієнтів, секретар комісії Євген Мешко запропонував створити в області Агенцію, яка займатиметься закупівлями медичного обладнання та виробів медичного призначення для лікарень. Таку слушну ініціативу підтримали присутні обласні обранці, адже це буде ефективно для медзакладів та заощадливо для пацієнтів.

Профільна комісія порушила важливу складову медицини – збереження психічного здоров’я населення та належне функціонування профільних закладів у краї. Відтак представники профільного департаменту ЗОВА пропонують об’єднати ресурси існуючих та створити єдиний сучасний заклад такого спрямування.

Слушні пропозиції з порушених питань висловили також депутати-медики Є. Біров та Ф. Яринич. Загалом усі напрацьовані комісією рекомендації будуть враховані у матеріалах сесії.

Участь у засіданні узяли: виконуючий повноваження голови облради Андрій Шекета, заступники голови Василь Дем’янчук та Андріана Сушко.

Пресслужба Закарпатської облради