На ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини комунальної власності  буде спрямовано мільярд гривень

Print Friendly, PDF & Email

Учора, 15 липня,  Верховна Рада України ухвалила законопроект щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини, які перебувають комунальній власності. Про це повідомив голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

«Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5551-2, згідно якого 1 мільярд гривень спрямовано на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини у комунальній власності! Якщо пригадуєте, у травні я повідомляв про те, що жоден культурно-історичний об’єкт області (йшлося про Ужгородський замок, обласну філармонію та дерев’яні церкви краю) не потрапив у програму “Велика реставрація”. Тоді мій пост наробив багато галасу, окреме звернення прийняла щодо цього і обласна рада.

І тепер можу констатувати, що регіони вкотре почуті в Києві і в цьому пості хочу подякувати Президенту України Володимиру Зеленському, Верховній Раді, Уряду, які вирішили не ділити українське культурно-історичне надбання на державне та місцеве, а прийняли важливе державницьке рішення!», – зазначив очільник облради.

Нагадаємо, що серед  об’єктів пропонованих на конкурс проєкту “Велика реставрація”, який реалізується в межах президентської програми “Велике будівництво – проєкти 6 дерев’яних церков, які знаходяться у Закарпатті – церква Успіння Пресвятої Богородиці та дзвіниця в с. Новоселиця Берегівського району, церква Святого Миколи в с. Середнє Водяне Тячівського району, церква Святого Миколи в с. Колодне Тячівського району, церква Святої Параскеви в с. Олександрівка Хустського району, дзвіниця церкви Святого Миколи в с. Сокирниця Хустського району та церква Успіння Пресвятої Богородиці в с. Ділове Рахівського району.

Довідково: Законом збільшено на 1 000 000 тис. грн. видатки Міністерству культури та інформаційної політики України (загальнодержавні видатки та кредитування) на фінансування нової бюджетної програми “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності” за рахунок зменшення на таку ж суму видатків Міністерству культури та інформаційної політики України на фінансування бюджетної програми “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення”. Так, у законі “Про Державний бюджет України на 2021 рік” Міністерству культури та інформаційної політики буде передбачено нову бюджетну програму “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності” на 1 млрд грн.

Пресслужба облради