Ольга Олексик: «Депутати облради кожен на своєму професійному фронті наближають Велику Перемогу

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email

Від початку повномасштабної загарбницької війни росії проти України крайові обранці внесли корективи у провадженні своєї діяльності, вони наполегливо працюють, підтримують своїх виборців, допомагають усій країні вистояти та перемогти. Серед перших закарпатських добровольців – обласні депутати, які зараз зі зброєю у руках захищають нашу державу на територіях, де ведуться бойові дії. Інші стали волонтерами, меценатами, благодійниками, а також тримають стрій у професійних сферах. Медична сфера  – серед найбільш затребуваних  у цей період, і тому перебуває на особливому контролі  профільної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС, яку очолює Ольга Олексик.

 Безперебійний доступ до ліків – у пріоритеті

 Забезпечення пацієнтів якісними ліками та покращення умов реабілітації військових є першочерговим питанням обласної ради у системі охорони здоров’я краю, – вважає  Олексик Ольга Томівна, завідувачка відділення ендокринології КНП «Закарпатська обласна лікарня ім. А. Новака» Закарпатської обласної ради, експерт департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, кандидат медичних наук, доцент, член фракції Політичної партії «Європейська Солідарність», співголова депутатської групи в обласній раді «РІВНІ МОЖЛИВОСТІ».

Ольга Олексик серед ініціаторів вдосконалення Програми поліпшення надання медичної допомоги дітям, які страждають на хворобу Крона, Обласної програми «Цукровий діабет», розробки Програми подолання йододефіциту серед населення Закарпатської області.

Закарпаття — єдина область з безкоштовними медикаментами від «хвороби Крона» та «акромегалії»

Знаковими у роботі профільної комісії та депутатського корпусу ради є також заявлені невідкладні заходи щодо активізації Обласної програми забезпечення жителів області, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання. Саме завдяки проробленій роботі, Закарпаття наразі єдина область в Україні, де усі без винятку  пацієнти, котрі мають «хворобу Крона» та «акромегалію», отримали доступ безкоштовних якісних ліків, які діють на безпосередню причину таких захворювань.

«Загалом проблема забезпечення пацієнтів із хронічними захворюваннями якісними ліками – є пріоритетним напрямком у медичній галузі. Моє завдання, у першу чергу як керівника ендокринологічної служби області, практичного лікаря та депутатки обласної ради, що представляє сферу медицини – зробити все можливе, щоб пацієнти з цукровим діабетом навіть під час війни отримали доступ до життєвонеобхідних препаратів, зокрема – інсулін, левотироксин. Ця проблема, як відомо виникла з перших днів війни, та завдяки величезній підтримці міжнародної спільноти та скоординованим діям обласної й центральної влади  пацієнти (у т. ч. й тимчасово переселені з окупованих областей України), які мають таку потребу,  за найкоротший час отримали безперебійний доступ до необхідних до ліків», – зазначає Ольга Томівна.

Також лікарка О. Олексик зауважує, що наразі є величезна потреба у забезпеченні переселенців стаціонарним лікуванням, адже «серед госпіталізованих в ендокринологічне відділення все частіше ми бачимо  декомпенсованих пацієнтів, які втратили зв’язок зі своїми лікарями, що призвело до погіршення їхнього стану».

Допомога Обласному госпіталю ветеранів війни

Крім цього очільниця профільної комісії порушує питання про ефективне функціонування спеціалізованих медичних закладів краю, які нині приймають поранених українських бійців. Насамперед йдеться про Комунальний заклад «Обласний госпіталь ветеранів війни» Закарпатської обласної ради, який має слідувати вимогам сьогодення, тому потребує модернізації й забезпечення новітнім медичним устаткуванням для здійснення належної реабілітації військових.

Медперсонал госпіталю має всебічну підтримку з боку власника та галузевого органу управління, позаяк очільник облради Володимир Чубірко проблематику розвитку закладу узяв на особистий контроль. Він акцентує, що наш край стає центром реабілітації військових постраждалих на війні, тому принагідно на зустрічах із закордонними партнерами й меценатами озвучує питання забезпечення закладу сучасним медобладнанням.

Члени медичної комісії облради систематично відвідують заклад та сприяють виконуючій обов’язки директора Вікторії Фущич у вирішенні першочергових завдань. Зокрема О. Олексик ініціює вироблення Стратегії розвитку закладу за новою концепцією – сучасний реабілітаційний центр для військових і ветеранів. «Потреба у такому закладі надзвичайно велика і зростатиме, враховуючи кількість поранених воїнів. Це спонукає нас допомагати керівництву госпіталю якнайшвидше вибудовувати нову правильну модель перспективної розбудови закладу та залучати до цього процесу різнопрофільних спеціалістів», – наголошує депутатка.

Закарпаття має всі шанси стати реабілітаційним ХАБом

Загалом, за словами  представниці крайового парламенту, упродовж останніх років Обласний госпіталь ветеранів не отримував належного розвитку і уваги, що призвело до його занепаду, – з точки зору якості надання медичних послуг та організації реабілітаційного лікувального процесу. Тут відсутні не лише відповідні умови та забезпеченість медичною апаратурою, ще й досі немає доступності для людей з інвалідністю. Є проблема й кадрового  забезпечення: у штаті закладу немає необхідних фахівців – лікарів з реабілітаційної медицини, психотерапевтів, ерготерапевтів, ортопедів-травматологів. Тому заради очікуваного результату –   потрібен  правильний підхід  до формування команди фахівців.

На переконання Ольги Томівни, необхідно також розвивати й інші напрямки відновлювального лікування і  серйозно подумати про створення у нашій області сучасного потужного реабілітаційно-санаторного центру  для військових.

«Завдяки сприянню німецьких партнерів, взаємодії керівництва області, зокрема заступника голови облради Василя Дем’янчука, заклад отримав нові функціональні ліжка та матраци, а також засоби для комфортного пересування людей з проблемами опорно-рухової системи», – зазначає О. Олексик та додає, що Закарпатська область стане в майбутньому прикладом сучасно організованого реабілітаційного, на кшталт ХАБу, – як особливе місце відновлення сил та  повернення до повноцінного життя захисників України.

Розмовляла Катерина Бізіля