Підсумки 3-го пленарного засідання 3-ї сесії Закарпатської облради VIII скликання

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні 23 вересня під час 3-го засідання 3-ї сесії Закарпатської обласної ради VIII скликання депутати розглянули понад 30 важливих для життєдіяльності краю питань.

Насамперед було озвучено близько 20 депутатських запитів, більшість із яких стосувалися питань соціального захисту, медичної галузі та ремонту доріг місцевого значення у різних куточках області.

Депутати внесли зміни до рішення облради від 17 грудня 2020 року «Про обласний бюджет на 2021 рік» і профінансували ряд об’єктів.

Зокрема: виділили кошти на реконструкцію Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології, на ремонт даху та ліфта Обласного клінічного територіального об’єднання «Фтизіатрія», на ремонт будівлі апеляційного суду Закарпатської області, яка перебуває на балансі облради.  А також — додаткові кошти на заходи програми «Турбота» у сумі 1млн грн з тим, щоб виділити по 500 тис грн на лікування юних закарпатців: хворого на СМА Павлика Мотички та Кіри Зайцевої, якій діагностували гострий лімфобластний лейкоз.

Також через внесення змін до обласної програми «Турбота», буде частково компенсовано збитки, завдані зливами та підтопленнями населених пунктів Ясінянської ТГ у Рахівському районі та внаслідок пожежі — у Кам’янській ТГ Берегівського району.

Заслухали звіт голови Тимчасової контрольної комісії облради з питань обґрунтованості тарифів на компослуги для населення краю Віктора Русина. Головуючий запропонував оновити роботу комісії, запропонувавши до її складу представників від усіх фракцій обласної ради.

Депутати затвердили і ряд регіональних програм на перспективу. У тому числі: розвитку архівної справи, боротьби з карантинними рослинами та профілактики йодної недостатності серед населення краю.

Своїм рішенням депутати перейменували Хустську спецшколу-інтернат І-ІІІ ступенів та Виноградівський геріатричний пансіонат. А також — надали поворотну фінансову допомогу підприємствам та установам, що перебувають на балансі облради.

У рамках сесії також — затвердили розподіл і передачу до районних лікарень кисневих концентраторів.

Серед іншого на сесії порушили клопотання щодо відзначення щорічною Премією Верховної Ради України вчителя фізики та астрономії Ужгородської спецшколи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської облради Іванну Томаш.

Наостанок депутати прийняли ряд звернень обласної ради до вищих органів влади України. У тому числі: щодо внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі», про оптимізацію Фонду соціального страхування, щодо фінансування закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів, перерахунку вартості медпослуг і розробку пакетів реабілітації постковідних хворих, щодо виділення окремої субвенції для гірських територій на придбання комунальної техніки, щодо фінансування спеціальної медичної допомоги, щодо недопущення підняття тарифів на компослуги для населення та щодо створення у Закарпатті Регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пресслужба Закарпатської обласної ради