Працювала комісія з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 13 травня, постійна комісія обласної ради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації заслухала звіт представниці управління туризму та курортів облдержадміністрації Іванни Попенко про хід виконання у 2021 році заходів Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2021-2023 роки. Метою Програми є створення системи, яка забезпечить зростання туристичних потоків, зацікавить потенційних інвесторів до створення туристичної інфраструктури на території області, сприятиме соціально-економічному розвитку регіону як складової держави та покращення добробуту населення.

Згідно з інформацією Іванни Попенко, у 2021 році на виконання заходів Програми було передбачено 5000,00, виділено 1500,00, з яких 350 тис. грн. фінансувань знято протягом року, тобто фактичне бюджетне фінансування за минулий рік становило 1150,0 тис. грн.

На просвітницьку діяльність та науково-освітнє забезпечення розвитку туризму та діяльності курортів спрямовано 74199,00 тис.грн; туристичних дестинацій (створення безпечних умов на гірських територіях через проведення практичних заходів із безпеки туристів у горах) – 20000, 00 тис. грн.; популяризацію туристичного потенціалу Закарпаття (випуск презентаційної та сувенірної продукції, участь у виставках, розроблення віртуальних турів, проведення форуму тощо  – 1.025.801, 00 тис. грн.).

Іванна Попенко зазначила, що протягом січня-грудня 2021 року до місцевих бюджетів Закарпатської області сплачено 11 748 500 грн. туристичного збору. Найбільші суми надійшли в казну територіальних громад с. Поляна, Баранинці, м. Ужгород, с. Косонь, Пилипець, смт. Ясіня, м. Мукачево, Берегово, Виноградів.

На 2022 обласним бюджетом на реалізацію Програми розвитку туризму та курортів було передбачено 1 млн. 600 грн. На жаль, з початком повномасштабного вторгнення росії  в Україну, робота управління туризму та курортів Закарпатської ОДА призупинено. Також під час воєнного стану «заморожено» усі заходи з реалізації Програми розвитку туризму та курортів.

Під час роботи комісії заступниця начальника управління забезпечення діяльності керівництва, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Уляна Гурчумелія поінформувала про необхідність внесення змін до Програми фінансового забезпечення розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2022-2024 роки. Це пов’язано з реалізацією обласною радою міжнародних проєктів, що фінансуються з фондів ЄС та які вимагають співфінансування у розмірі 10 % від загального бюджету українською стороною (один із таких – проєкт за участі ЄОТС ТИСА «REVITAL I» з дослідження комплексної системи моніторингу басейну Тиси у смт. Солотвино. Бюджет складає 1,2 млн євро).

Комісія працювала під головуванням її очільника Михайла Кіша у складі депутатів Ірини Галай, Ярослава Шукаля. Онлайн приєдналися Лівія Балог, Владислав Каськів та Денис Ман. До речі, депутат Ман наразі перебуває в зоні бойових дій. Він подякував колегам за те, що збираються і працюють у звичному режимі. Сам він також підтримав ряд профільних питань комісії. Зокрема, прийняття звернення щодо врегулювання джипінгу в Карпатах.

«Це важливо для Закарпаття, незважаючи на війну. Питання збереження Карпат і довкілля повинно бути врегульовано на державному рівні. Події попередніх років, коли на території заповідного природного та лісового фонду велика кількість джипів рвала землю, більше не повинні повторитися. Вірю, що скоро переможемо, і я зможу брати участь у депутатській роботі офлайн», – прокоментував Денис Ман.

Пресслужба Закарпатської обласної ради