Про шляхи забезпечення пожежної та техногенної безпеки в області

Print Friendly, PDF & Email

Заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман сьогодні, 15 червня, провів засідання з питань реалізації напрямків Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Закарпатської області на 2021 – 2023 роки, зокрема щодо будівництва центрів безпеки в сільських населених пунктах області. Серед учасників: начальник Головного управління Державної служби України із надзвичайних ситуацій у Закарпатській області Роман Гудак, начальник відділу впровадження реформ органів та підрозділів ДСНС Віктор Вітовецький, представники окремих територіальних громад краю.

На зустрічі Денис Ман зазначив: «Нова адміністративно-територіальна основа існування, розвитку і організації влади загалом в Україні та Закарпаття зокрема, визначає, що територіальні громади самостійно формують і перелік своїх підрозділів, і різних інституцій, які забезпечують життєдіяльність та впливають на рівень безпеки громади. Завдяки впровадженню низки програм – бачимо позитивні трансформації інфраструктури територій. Насамперед у сфері медицини, де добре спрацювала Державна програма з будівництва амбулаторій в сільській місцевості, маємо нові будівлі з комфортними умовами та якісними медичними послугами для населення. Вважаю, що наступним етапом має стати створення Центрів безпеки». Денис Миколайович зауважив, що необхідні механізми для цього у нас наявні – діє Регіональна стратегія розвитку області до 2027 року, є низка обласних цільових програм, які передбачають створення системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

 Учасники наради проаналізували можливості реалізації проектів із будівництва Центрів безпеки у нашому краї. У цьому ракурсі обговорили алгоритм залучення коштів, у тому числі із ДФРР, програм транскордонного співробітництва, а також задіявши різні інституції, які можуть надати підтримку – Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, Асоціація ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” та ін. Також порушувалося питання щодо врегулювання земельних питань та підготовку проєктно-кошторисної документації. Відтак Віктор Вітовецький презентував проєкти центрів безпеки. Зауважувалося, що в Україні уже функціонує 30 таких центрів, які побудували територіальні громади «із нуля». Детально розповів і про закупівлю спецтехніки та її практичне використання у майбутньому і для інших господарських потреб територіальних громад. Наголошувалося, що реалізація проєктів щодо будівництво таких центрів у часовому вимірі може тривати від 6 місяців із початку погодження документації – до завершення будівництва.

Головним управлінням ДСНС у Закарпатській області розроблено методичні рекомендації щодо утворення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів в територіальних громадах. Тут описано алгоритм утворення таких формувань та джерела їх фінансування. У результаті – рекомендовано напрацьоване втілювати у практичну площину.

Пресслужба облради