«Центр легеневих хвороб» Закарпатської облради отримав чергову партію нової спецтехніки

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 7 жовтня, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров разом із керуючим справами виконавчого апарату облради Юрієм Гузинцем, відвідали КНП «Центр легеневих хвороб» Закарпатської обласної ради.

У рамках реалізації великого інфраструктурного проекту  „Зменшення ризику епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні на 100 ліжок в Закарпатській області та впровадження інноваційних методів моніторингу, профілактики і лікування туберкульозу” за Програмою транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства „Польща-Білорусь-Україна 2014-2020ˮ для закладу після двох мобільних рентген-комплексів закуплено два спецавтомобілі.

Автомобіль спеціалізований санітарний екстреної (швидкої) медичної допомоги на базі FIAT DOBLO тип А1. Автомобіль оснащений каталкою, ношами, кріслом для перенесення пацієнта, дефібрилятором, портативним джерелом кисню, відсмоктувачем, ларингоскоп із набором клинків, сумкою для невідкладної допомоги із комплектом інструментарію.

Автомобіль спеціалізований санітарний екстреної (швидкої) медичної допомоги на базі VOLKSWAGEN CRAFTER тип B. Автомобіль оснащений каталкою, ношами, крісло для перенесення пацієнта, дефібрилятором, системою киснезабезпечення із джерелом кисню, апаратом ШВЛ, монітором спостереження за пацієнтом, електрокардіограф, шприцевий дозатор лікувальних речових, відсмоктувачем, небулайзером, пульсоксиметер, ларингоскоп із набором клинків, сумкою для невідкладної допомоги із комплектом інструментарію, пристрій для підігріву розчинів, що вливаються пацієнта. тощо.

Загальна ціна спецтранспорту — 3925000,0 грн.

Техніка буде використовуватися транспортування пацієнтів, у т.ч. реанімаційних пацієнтів, між підрозділами (м.Свалява, с.Н.Апша)  КНП “Центр легеневих хвороб” для надання високоспеціалізованої медичної допомоги,  проведення інвазійної ендоскопічної діагностики, торако-хірургічного лікування.

«Авто обладнані за останнім словом медтехніки портативним джерелом кисню, дефібриляторами, апаратом ШВЛ та іншим медичним начинням. На черзі — придбання у рамках цього ж проекту портативного бронхоскопу та фіброгастрокскопу, де облрада виступить із співфінансуванням. Зважаючи на те, що  область — уже у помаранчевій зоні, ці закупівлі — великий плюс для медицини краю», — прокоментував подію голова облради. 

Очільник Центру Василь Скрип розповів про стан справ у медичному центрі та плани на перспективу. Нині медзаклад законтрактований із НСЗУ по 7 пакетах медичних послуг.

Центр легеневих хвороб вважається пріоритетним у боротьбі із пандемією. Тут виділено для лікування хворих на Ковід 100 ліжок. За словами медичного директора Центру Любові Марковці, нині лікування проходить 56 хворих, із яких  34 кисневозалежні, у тому числі 4 на апараті штучної вентиляції легень.

Пресслужба Закарпатської облради