У комунальних закладах Закарпаття проживає понад 18 тис внутрішньо переміщених українців

Виконувач повноважень голови облради Василь Дем’янчук поспілкувався з представником благодійного фонду «Карітас» Чеської Республіки Лесею Подинською про ситуацію з внутрішньо переселеними особами (ВПО) у Закарпатті.

Фонд «Карітас» наразі вивчає гуманітарні потреби краю, особливо — ВПО. Отож, Василь Дем’янчук поінформував, що за даними Закарпатської ОВА, у краї проживає від 300 до 400 тисяч ВПО, значна частина яких — не зареєстровані. Загалом, із початку війни через область проїхало майже мільйон українців, які зупинялися на кілька днів або тижнів.  Для їх безоплатного розселення було залучено 296 комунальних закладів, у яких проживає понад 18 тис. осіб.

Наразі значна частина цих осіб проживає, в основному в освітніх закладах: школах, профтехучилищах тощо. І це, насправді — проблема, бо більшість громад планують з 1 вересня запустити навчальний процес. Тобто, в області нагально стоїть питання житла для наших земляків, які приїхали із зони бойових дій.

Відтак в.п. голови облради попросив фонд активізувати роботу із визначення об’єктів для ремонту під поселення саме цієї категорії осіб.

Нагадаємо, що БФ «Карітас» наразі продовжує вивчати і визначати на Закарпатті перелік будівель, які візьметься реконструювати під житло для ВПО з умовою, що після війни приміщення слугуватимуть соціальній сфері області.

Пресслужба Закарпатської облради