Володимир Чубірко: Успішність реалізації проєкту ZeroWaste – це наш практичний крок на іспит до вступу у ЄС

Print Friendly, PDF & Email

Відбулася чергова відео-нарада з проєкту «ZeroWaste: Нуль відходів» у рамках реалізації заходів програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» (HUSKROUA) Європейського інструменту сусідства. Проєкт передбачає будівництво сміттєсортувального заводу у селі Яноші Берегівського району.
 
Голова облради Володимир Чубірко інформував угорських партнерів про стан проведення робіт на об’єкті. Він наголосив, що станом на сьогодні на будівельний майданчик доправлено усю техніку, яка буде використовуватися у ході робіт, а також змонтовано будиночки для проживання працівників. Субпідрядники виконали роботи з розчищення й прибирання території, провели супутні підготовчі кроки. Наразі у районі будівництва проводяться геодезичні вимірювання та наносяться основні початкові координати. Вирівнювання землі розпочалося біля існуючої будівлі, яка стане основним місцем сортування сміття на відкритому повітрі. Готується земля під гараж-майстерню. Згідно з планами, найближчими днями з площі компостного майданчика почнуть витягувати надлишки ґрунту, який буде використано для створення насипу навколо полігону. Також здійснено розширення, грейдерування та підсипання під’їзної дороги.
 
Спікер облради наголосив: «Реалізація проєкту ZeroWaste у с. Яноші – це наш практичний крок та маленький іспит до вступу у європейську спільноту. Для того, щоб у нас були й інші проєкти, нині важливо показати інвесторам, що ми надійні партнери, зацікавлені та відповідально ставимося до впровадження актуальної ініціативи у нашому краї». Володимир Чубірко подякував партнерам за співпрацю, контроль із виконання робіт усіма сторонами та налагоджену комунікацію.
 
Голова облради у ході засідання анонсував, що 8 червня 2023 року в с.Яноші Берегівського району відбудеться Стартова конференція проєкту «ZeroWaste», на яку запрошені представники Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ (МЗЕЗС) Угорщини, Міністерства енергетики Угорщини, представники дипломатичних місій України та Угорщини, депутати різних рівнів, керівництво Закарпатської області України та комітату Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, голови місцевих територіальних громад, представники громадських організацій та ЗМІ.
 
Участь у зустрічі узяли: із угорської сторони – директор Спільного Технічного Секретаріату Програми транскордонного співробітництва Арон Сокач, проєктний менеджер Тетяна Кліменко, директор ЄОТС ТИСА Андреа Саобне Цап та ін.
 
Українську сторону представили: голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак та проєктний менеджер Кароліна Данч, начальник управління міжнародних та регіональних зав’язків облради Василь Маковський.