![](https://zakarpat-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/6-59-160x107.jpg)
Голова облради Володимир Чубірко інформував угорських партнерів про стан проведення робіт на об’єкті. Він наголосив, що станом на сьогодні на будівельний майданчик доправлено усю техніку, яка буде використовуватися у ході робіт, а також змонтовано будиночки для проживання працівників. Субпідрядники виконали роботи з розчищення й прибирання території, провели супутні підготовчі кроки. Наразі у районі будівництва проводяться геодезичні вимірювання та наносяться основні початкові координати. Вирівнювання землі розпочалося біля існуючої будівлі, яка стане основним місцем сортування сміття на відкритому повітрі. Готується земля під гараж-майстерню. Згідно з планами, найближчими днями з площі компостного майданчика почнуть витягувати надлишки ґрунту, який буде використано для створення насипу навколо полігону. Також здійснено розширення, грейдерування та підсипання під’їзної дороги.
Спікер облради наголосив: «Реалізація проєкту ZeroWaste у с. Яноші – це наш практичний крок та маленький іспит до вступу у європейську спільноту. Для того, щоб у нас були й інші проєкти, нині важливо показати інвесторам, що ми надійні партнери, зацікавлені та відповідально ставимося до впровадження актуальної ініціативи у нашому краї». Володимир Чубірко подякував партнерам за співпрацю, контроль із виконання робіт усіма сторонами та налагоджену комунікацію.
Голова облради у ході засідання анонсував, що 8 червня 2023 року в с.Яноші Берегівського району відбудеться Стартова конференція проєкту «ZeroWaste», на яку запрошені представники Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ (МЗЕЗС) Угорщини, Міністерства енергетики Угорщини, представники дипломатичних місій України та Угорщини, депутати різних рівнів, керівництво Закарпатської області України та комітату Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, голови місцевих територіальних громад, представники громадських організацій та ЗМІ.
Участь у зустрічі узяли: із угорської сторони – директор Спільного Технічного Секретаріату Програми транскордонного співробітництва Арон Сокач, проєктний менеджер Тетяна Кліменко, директор ЄОТС ТИСА Андреа Саобне Цап та ін.
Українську сторону представили: голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак та проєктний менеджер Кароліна Данч, начальник управління міжнародних та регіональних зав’язків облради Василь Маковський.