«Якби інші світові держави так само активно проявляли свою позицію до нас, як Чехія, Україна вже б відсвяткувала перемогу над російським агресором», – Володимир Чубірко.

Делегація депутатів Закарпатської обласної ради відвідала консультаційний центр допомоги Україні. Він розташований у м.Їглава Краю Височина. За словами гетьмана Вітєзслава Шрека, наказ на створення по всій країні таких центрів віддало міністерства внутрішніх справ та головнокомандуючий пожежною управою Чеської Республіки 26 лютого 2022 року. Тоді з України до Чехії почали масово прибувати люди, які тікали від російських окупантів. 3 березня пункт реєстрації біженців було відкрито в Їглаві.

Керівник пожежної служби Краю Височина полковник Їржі Нємец розповів, що перші кілька тижнів центр працював цілодобово. Протягом доби тут реєстрували до 400 біженців. Був день, коли по всій Чехії протягом 24 годин було занесено до реєстру 18 тисяч українців.

Чеська Республіка швидко і якісно налагодила роботу в центрах. В одній локації прибулець може отримати всю необхідну інформацію, поїсти, відпочити, навіть погодувати тварин. Після цього ним займаються представники соціальних служб, страхової компанії, поліція, волонтери.

Біженці, які не мають у кого зупинитися на території Чеської Республіки, забезпечуються житлом. Після оформлення всіх необхідних документів їх автобусом відвозять до спеціально організованих прихистків.

За період створення через центр надання допомоги біженцям пройшло 10 300 українців. Сьогодні хвиля спала і наразі тут реєструється близько 50 людей на добу.

Депутати Закарпатської обласної ради подякували владі Краю Височина та усім громадянам ЧР за прихисток та опіку біженців. «Чеська Республіка одна з перших допомогла нам зброєю, гуманітарними вантажами, відкрито виступає за підтримку України Європою. Якби інші світові держави так само активно проявляли свою позицію до нас, як Чехія, Україна вже б відсвяткувала перемогу над російським агресором», – заявив Володимир Чубірко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради