З початку війни обласний Будинок дитини прихистив 35 діток-сиріт з інтернату Білої Церкви

Обласний Будинок дитини Закарпатської облради — один із тих комунальних закладів, які прихистили вимушених внутрішніх переселенців із зони бойових дій. Наразі тут другу домівку знайшли дітей із будинку-інтернату міста Біла Церква, що під Києвом. Сьогодні умовами проживання діток, їхніх опікунів та загалом станом справ у сиротинці приїхав поцікавитися голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

Окрім 35 переселених діток, у закладі прихистили й 11 дорослих, які займаються їхнім вихованням. Крім того, у Будинку дитини виховують ще 98 діток-сиріт та діток позбавлених батьківського піклування, віком від народження до 4-х років.

Керівник Будинку Дитини Володимир Бейреш розповів, що спочатку планували прийняти дітей з селища Ворзель, яке було згодом захоплене російськими окупантами, та з Кропивницького. Однак, заклади з цих населених пунктів довго вагалися, чи їхати, чи ні, тим часом керівництво дитячого будинку-інтернату з Білої Церкви спрацювало оперативно і протягом близько доби діти були у безпеці.

Директор закладу також розповів, що в облаштування будинку та у його забезпеченні беруть певну участь і благодійні фонди та організації. Відтак продемонстрував котельню, реабілітаційне відділення, басейн та приміщення, де безпосередньо здійснюється виховний процес.

Однак, Будинок дитини — великий за площею заклад, який потребує серйозних капіталовкладень. У зв’язку з цим голова облради запропонував створити при закладі наглядову раду з числа обласних депутатів, що дозволило б оперативно реагувати на потреби Будинку дитини.

У зв’язку з цим, у ході візиту голова облради відвідав тимчасово переселених українців, поспілкувався з ними про умови проживання й побажав миру та затишку у новій домівці.

Володимир Чубірко також пепредав на потреби закладу отриману від закордонних партнерів допомогу у вигляді продуктів харчування та засобів гігієни.

Пресслужба Закарпатської обласної ради