Засідала «майнова» комісія обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

Понад 20 питань порядку денного напередодні VІІ сесії розглянула постійна комісія Закарпатської обласної ради з питань регіонального розвитку, комунального майна та приватизації.

Насамперед присутні заслухали депутата Наталію Шетелю щодо проекту рішення про створення Комунального закладу «Академія культури і мистецтв ім. О. Духновича» Закарпатської облради. За словами пані Наталії, створення закладу не потребує капіталовкладень, є обґрунтоване високими досягненнями викладачів та учнів коледжу і сприятиме підвищенню іміджу області. Комісія вирішила відправити проект на розсуд колег до сесійної зали.

Надалі члени комісії розглянули понад два десятки майнових питань, що пропонуються до розгляду на сесії 28 липня 2022 року.

Зокрема, про збільшення статутного капіталу Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Ужгород», про структуру і чисельність, штатний розпис  Комунальної установи  «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної  ради  на 2022 рік, про тимчасові заходи з підтримки суб’єктів господарювання на території Закарпатської області в умовах дії правового режиму воєнного стану (пільги для військовослужбовців та їх родин щодо ведення підприємництва).

Розглянули і пропонували для внесення у сесійний зал і проекти рішень про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що можуть бути передані в оренду, в новій редакції (профтехучилища, які передано на баланс облради) та внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна обласної ради у розрахунку 1% від експертної вартості орендованих будівель у рік. А також — погодили внесення до сесійної зали питання про передачу в оперативне управління нерухомого майна: гуртожитку профтехучилища у селі Сімер Ужгородського району, де дав згоду на ремонт приміщень для потреб внутрішньо переселених осіб Агентством ООН у справах біженців УВКБ ООН, про надання згоди на безоплатну передачу з державної  власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області Ужгородської дитячої залізниці та Боржавської вузькоколійної залізниці та ряд інших «майнових» проектів рішень.

Щодо останніх питань виникла жвава дискусія, хоча наразі ще немає рішення акціонерного товариства «Укрзалізниця» щодо передачі облраді даних об’єктів. Разом з тим, перший заступник голови повідомив, що найближчим часом матиме зустріч в Ужгороді з керівником департаменту, що відповідає за вузькоколійки в АТ «Укрзалізниця». До цього облрада мала би підготувати рішення, яке, у разі згоди власника, дозволить прийняти на баланс це майно. В результаті дані проекти рішень вирішено направити на розсуд президії облради.

У роботі комісії взяли участь з її складу Мирослава Ливч, Віктор Русин, Петро Станко та Ірина Мацепура. А також — голова облради Володимир Чубірко, його перший заступник Андрій Шекета, заступник Василь Дем’янчук та депутат Наталія Шетеля.

Пресслужба Закарпатської обласної ради