Олексій Петров зустрівся з представниками Івано-Франківського відділення Спецмісії ОБСЄ в Україні

Сьогодні, 26 серпня, голова Закарпатської облради Олексій Петров провів зустріч із керівником Івано-Франківського відділення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Давідом Піґе та спостерігачкою СММ ОБСЄ Бермет Іманалієвою. У заході також узяли участь: представники місії ОБСЄ – Анатолій Дзідзінський і Тетяна Білоус, начальник управління з питань міжнародних зв’язків, технічної допомоги та протоколу виконавчого апарату обласної ради Василь Маковський.

Мета зустрічі – обговорення загальної ситуації в області і тем, які стосуються мандату місії, зокрема питання національних меншин і релігійних громад області.

Давід Піґе зокрема зазначив, що, промоніторивши ситуацію у Закарпатті, можна констатувати: тут мирно проживають люди різних національностей та віросповідань. Стосунки між етнічними українцями та угорцями стають дедалі кращими. У цілому в краї немає особливих проблем у стосунках між представниками різних національностей, але є труднощі, які штучно створені. Серед іншого – порушувалися й питання соціального розвитку ромів, а також пропозиції єврейської общини щодо реконструкції будівлі колишньої синагоги та облаштування тут тематичного музею.

З цього питання Олексій Петров зауважив про значимість цього культурного осередку для області та — на необхідності проведення реконструкції філармонії у рамках президентської ініціативи «Велика реставрація».

Очільник облради зазначив, що вирішення питання соціалізації ромського населення вбачає, насамперед, у підвищенні рівня освіти та працевлаштуванні ромів. «Є ідея створити окреме виробництво на території найбільшого ромського поселення у краї (с. Підвиноградів). Для цього планується залучати кошти у рамках міжнародного партнерства», – зазначив Олексій Петров та запросив поважних гостей долучитися до перемовин у цьому процесі.

Сторони обговорили й інші важливі екологічні питання розвитку краю та безпеки закарпатців.

Пресслужба Закарпатської облради